โช This question consists of a question and two statements (I and II). Read and Decide whether the data provided in the statements are sufficient to answer the question or not and
What is the price of mangoes per kg?
A. Ten kg of mangoes and two dozens of oranges cost Rs. 252.
B. Two kg of mangoes could be bought in exchange for one dozen oranges.